Meriteollisuus ry:lle uusi jäsen: Elena Yhtiöt Oy
Elena Yhtiöt Oy – tietoliikenteen ja järjestelmäintegraation ammattilainen meriteollisuudessa
Elena Yhtiöt Oy on suomalainen meriteollisuuden sekä hotelli- ja matkailualan tietoliikenne- ja digipalveluratkaisuihin erikoistunut yritys. Olemme toimineet vuodesta 2005 ja palvelemme tällä hetkellä useita suomalaisia ja kansainvälisiä varustamoja, jäänmurtajia sekä telakkateollisuuden toimijoita.
Maritime-sektorilla toimitamme kokonaisratkaisuja laivojen tietoverkkoihin, puhelin- ja DECT-järjestelmiin, kameravalvontaan, turvallisuus- ja hälytysjärjestelmiin sekä TV- ja kanavapalveluihin, hallinta- ja Smart TV -ratkaisuihin. Toimitamme ja integroimme järjestelmät johtavien valmistajien, kuten Zenitelin, Alcatelin, Ascomin, Innovaphonen, Hanwhan, Milestonen, Ruckuksen, Zyxelinin, Fortinetin ja Juniperin teknologioihin. Lisäksi toteutamme TV- ja sisällönhallintapalveluita Samsungin, LG:n, Philipsin ja Hiboxin alustoilla.
Asennus- ja huoltotiimimme on sertifioitu useiden valmistajien teknologioihin, ja toimimme tiiviissä yhteistyössä telakoiden ja varustamoiden teknisten tiimien kanssa. Pitkän kokemuksemme ansiosta pystymme tarjoamaan laivoille ja offshore-kohteille luotettavia, merenkulkustandardien mukaisia ratkaisuja – suunnittelusta käyttöönottoon ja elinkaaritukeen asti.
Olemme erikoistuneet meriteollisuuden sekä laajasti hotelli- ja matkailualan vaativiin ICT-ympäristöihin, mikä vahvistaa osaamistamme kompleksisissa asiakas- ja verkkojärjestelmissä.
Tutustu tarkemmin yritykseen: www.elena.fi
